Jak Korzystać z Apple Music na iPhone: Przewodnik od A do Z

Apple Music – co to jest?

Apple Music to bezpłatna usługa streamingowa, która pozwala na słuchanie muzyki wszędzie i gdziekolwiek na Twoim urządzeniu iPhone. Usługa daje Ci dostęp do milionów utworów za pomocą jednego kliknięcia. Oznacza to, że nigdy nie musisz się martwić o szukanie nowej muzyki, ponieważ używanie Apple Music oznacza mniej czasu w Internecie i więcej czasu w słuchaniu!

Usługa Apple Music umożliwia:

  • Słuchanie milionów utworów
  • Dostęp do sklepu iTunes i iTunes Match
  • Zakupuj muzykę lub streamuj za darmo
  • Twórz swoje listy odtwarzania
  • Skorzystaj ze specjalnych funkcji, takich jak Beats 1 Radio, Connect czy Discovery Mix

Apple Music oferuje bezpłatny okres próbny, więc możesz sprawdzić, czy usługa jest właściwa dla Ciebie, zanim zdecydujesz się na abonament.

Jak utworzyć konto Apple Music: omówienie wymaganych kroków.

Utworzenie konta Apple Music jest łatwe i proste. Potrzebujesz tylko urządzenia z systemem iOS, ID Apple lub adresu e-mail i hasła.

Aby utworzyć konto Apple Music, najpierw musisz mieć już konto Apple ID. Jeśli nie masz go jeszcze, możesz je stworzyć tutaj. Po stworzeniu konta będziesz potrzebować adresu e-mail i hasła, aby uwierzytelnić swoją tożsamość.

Kiedy już posiadasz poprawne konto Apple ID, możesz zalogować się do usługi Apple Music. Użyj aplikacji Music na swoim iPhone’ie lub iPadzie i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Następnie wybierz opcję abonamentu lub subskrypcji. Użyj karty kredytowej lub innych form płatności, aby dokończyć proces tworzenia konta.

Kolejne kroki dla poważniejszych użytkowników

Dla tych, którzy chcieliby korzystać z Apple Music na poważnie, istnieją dwa główne aspekty, o których należy pamiętać – opcje płatnego abonamentu oraz interfejs Użytkownika. Przejdźmy przez każdy z nich.

Opcje płatnego abonamentu:

Aby cieszyć się wszystkimi funkcjami Apple Music na maksimum, konieczne jest założenie płatnego abonamentu. Obecnie istnieje wiele opcji dostosowanych do Twojego stylu życia, w tym:

  • Individualny plan abonamentowy – wynosi 9,99 USD miesięcznie i zapewnia pojedynczemu użytkownikowi dostęp do pełnego zakresu usług Apple Music.
  • Plan rodzinny – wynosi 14,99 USD miesięcznie i oferuje nielimitowany dostęp do Apple Music dla sześciu osób w Twojej rodzinie.
  • Plan studencki – wynosi 4,99 USD miesięcznie i zapewnia pojedynczemu użytkownikowi dostęp do pełnego zakresu usług Apple Music.

Wyszukiwanie utworów w Apple Music

Apple Music oferuje mnóstwo różnych możliwości wyszukiwania utworów i albumów. Aby przeszukać całą bibliotekę usługi, wystarczy wybrać wyszukiwarkę w górnym prawym rogu aplikacji lub na stronie głównej. Tutaj można wprowadzić dowolne słowo lub zapytanie, aby zobaczyć listę wyników.

Sugestie Apple Music

Apple Music może również sugerować konkretne utwory i albumy poprzez skorzystanie z tego, co użytkownik słuchał lub oglądał wcześniej. Wystarczy wybrać „Polecane” w górnym menu aplikacji lub odwiedzić sekcję na stronie głównej, aby zobaczyć mix nowych obiektów, które Apple Music proponuje dla każdego użytkownika. Ma to na celu maksymalizację wrażeń z muzyki i upewnienie się, że użytkownik nigdy nie zostanie bez dawki dobrych utworów.

Przegląd ulubionych funkcji Apple Music

Apple Music oferuje szereg przydatnych i interesujących funkcji, z których można korzystać na swoim urządzeniu iPhone. Na szczególną uwagę zasługują powiadomienia o nowych albumach oraz listy odtwarzania.

Powiadomienia o nowych albumach

Jeśli aktywujesz powiadomienia o nowych albumach Apple Music, będziesz informowany, gdy tylko Twoi ulubieni artyści opublikują nowy materiał. To świetny sposób na łatwe otrzymywanie informacji o najnowszych wydawnictwach Twoich ulubionych artystów.

Stwórz własną listę odtwarzania

Tworzenie własnej playlisty na Apple Music jest proste. Możesz utworzyć listę odtwarzania ze swoich ulubionych utworów lub nastrojów, a następnie słuchać tej samej muzyki w dowolnym miejscu – począwszy od samochodu, a skończywszy na pobytach z przyjaciółmi.

comments: 0